Project Description

Raszlownica RC

Raszlownica RC

Raszlownica automatyczna RC firmy MACHINES PIÓRO to doskonałe urządzenie służące do pakowania oraz zszywania worków raszlowych. Produktem finalnym są estetycznie zapakowane warzywa zaszyte w worki raszlowe z podszytą etykietą na całej długości. Raszlownica do poprawnej pracy wymaga wagi automatycznej. Urządzenie przystosowane jest do pakowania w worki od 2,5 do 25kg. Raszlownica pobiera worki z roli, przecina je, a po zasypaniu warzywami zaszywa, umieszczając na szwie etykietę. Raszlownica może zostać wyposażona w głowicę szyjącą jedno lub dwu nitkową.

Raszlownica – Podstawowe wyposażenie:

  • wibracja wsypu
  • wibracja podstawy worka
  • dotykowy panel operatorski
  • głowica szyjąca
  • naszywanie etykiet

Raszlownica – Wyposażenie opcjonalne:

  • drukarka do etykiet
  • kompresor powietrza
Model RC1 RC2
Wymiary (dł x szer x wys) 400x100x140 cm 430x100x140 cm
Wydajność 6 t/h 8 t/h
Głowica szyjąca Jedno-nitkowa Dwu-nitkowa
Zakres pakowania 2,5-30kg 2,5-30kg
Zasilanie pneumatyczne 5 bar, 30l/min 5 bar, 30l/min
Moc zainstalowana (400V) 3 kW 3 kW
Sterowanie (panel dotykowy) Schneider Electric Schneider Electric

Oferowana przez firmę MACHINES PIÓRO raszlownica automatyczna RC pozwala na pełną automatyzację procesu pakowania warzyw w worki raszlowe. Efekt końcowy w postaci szczelnie zapakowanych warzyw pozwala znacznie skrócić czas pakownia oraz porcjowania warzyw i przygotowywania ich do dystrybucji. To maszyna przystosowana do pracy z wagopakowarką, która porcjuje i wydziela odpowiednie ilości warzyw do zapakowania. Zastosowanie raszlownicy RC-1 zapewnia najwyższy standard pakowania warzyw na każdym etapie – od odwijania worka z beli, poprzez rozcinanie napełnianie i zszywanie. Optymalizacja procesu pakowania warzyw w worki jeszcze nigdy nie była tak łatwa i skuteczna jak z zastosowaniem raszlownicy marki MACHINES PIÓRO.

Na szczególną uwagę w raszlownicy zasługuje zastosowanie systemu zapobiegającego zawieszanie się podłużnych warzyw, takich jak marchew czy pietruszka. Wpływa to na poprawę wydajności urządzenia i pozwala jeszcze szybciej oraz sprawniej zasypywać worki raszlowe. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej parametry raszlownicy, która jest w stanie osiągnąć wydajność 6 ton na godzinę pracy, nie trzeba obawiać się o sprawne działanie urządzenia. W tej cenie trudno znaleźć maszynę o porównywalnych parametrach, dlatego wybór raszlownicy od MACHINES PIÓRO to zdecydowanie najrozsądniejsza decyzja.

Doradztwo i serwis urządzeń

Naszym klientom służymy również profesjonalnym doradztwem. Jeśli wymienione w niniejszym opisie informacje nie odpowiadają w sposób wystarczający na twoje pytania, możesz zadać je naszym pracownikom. Z przyjemnością udzielą oni szczegółowych informacji, związnych z parametrami, wydajnością, serwisowaniem oraz innymi cechami charakterystycznymi, jakimi charakteryzują się raszlownice RC-1 od firmy MACHINES PIÓRO. Podobnie jak wszystkie inne produkty naszej marki, także raszlownice objęte są gwarancją producenta. Po jej upływie nadal możemy dla Państwa świadczyć serwis pogwarancyjny, dokonując niezbędnych przeglądów technicznych, napraw oraz wymiany poszczególnych części i podzespołów. Odpowiednia eksploatacja raszlownicy, zgodna z instrukcją obsługi, w wymierny sposób pozwoli zwiększyć wydajność urządzenia oraz sprawi, że maszyna będzie szybko i bezawaryjnie zasypywać worki warzywami przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą urządzeń do obróbki warzyw. Z nami kompleksowo wyposażysz linię do warzyw, montując niezbędny sprzęt do uprawy, czyszczenia, transportu i odbioru swoich warzyw.


Firma Machines Pióro specjalizuje się w produkcji kompleksowych linii produkcyjnych. Skupiamy się na dostarczaniu gotowych rozwiązań. Nasze maszyny znajdują zastosowanie na całym świecie, nasze rozwiązania to coś więcej, niż pojedyncze urządzenia, posiadamy pełną integrację wszystkich maszyn, zarówno od strony nośnej jak i elektroniki i oprogramowania. Tworzymy to wszystko po to, aby maksymalnie usprawniać pracę naszych klientów, zapewniając maksymalną konkurencyjność. W skład urządzeń które produkujemy podzieliśmy na kilka grup: przyjęcie towaru (kosz przyjęciowy, wywrotnica do skrzyniopalet), mycie (myjka do warzyw), polerowanie oraz szczotkowanie (myjka szczotkowa, czyszczarka szczotkowa), sortowanie towaru (sortownik grubościowy, stół selekcyjny), ważenie oraz pakowanie (wagonaważarka, waga kanałowa, raszlownica automatyczna, foliarka automatyczna), transport oraz przechowywanie (pryzmownik, bufor towaru), maszyny do cebuli (obcinarka śmigłowa) oraz uprawy gleby i zbiorów (redliniarka, niszczarka do naci, laweta tandem z przenośnikiem do kapusty, dyni).