Project Description

Wagopakowarka

Wagoworkownica – Maszyna do porcjowania warzyw

Automatyczna wagoworkownica, zwana także wagopakowarka jest przeznaczona do porcjowania warzyw o wielkości od 10 do 100 mm. Składa się z kosza zasypowego i taśmy głównej oraz elektronicznej wagi z zasobnikiem. Wagopakowarka może pracować przy obsłudze manualnej lub w cyklu automatycznym, a także w trybie ciągłym oraz może współpracować z raszlownicą jako element linii ważąco-pakującej. Taśma napełnia zasobnik wagi z dużą szybkością, aż do zbliżenia się do wymaganej wagi, po czym waga rozpoczyna cykl doważania z mniejszą prędkością. Z chwilą następuje samoczynne zatrzymanie urządzenia. Opróżnienie napełnionego zbiornika wagoworkownicy odbywa się za pomocą czujnika dotykowego lub w przypadku cyklu automatycznego impulsu z maszyny szyjącej. Po opróżnieniu pokrywa samoczynnie powraca i zamyka zbiornik, a cykl ważenia się powtarza. Sterowanie oparte na automatyce firmy Schneider Electric.

Podstawowe wyposażenie wagopakowarki:

 • Taśma główna z funkcją doważania
 • Sterownik dotykowy 4,3″ marki Schneider Electric.
 • System zapobiegającemu wpadaniu towaru
 • Pneumatyczny system otwierania wysypu
 • 4 koła jezdne
 • Regulowany stojak pod worki
 • Przystawka do worków 5, 10-15, 20-30 kg

Opcjonalne wyposażenie wagopakowarki:

 • Taśma doważająca
 • Zbiornik na wodę
 • Zwiększona ładowność do 50 kg
 • Wykonanie ze stali nierdzewnej
Model WE1 WE2
Długość 310 cm 310 cm
Szerokość 80 cm 80 cm
Wysokość 220 cm 220 cm
Wydajność 4t/h 4t/h
Szerokość taśmy głównej 50cm 35 cm
Szerokość taśmy doważającej  —– 15 cm
Pojemność kosza zasypowego 25 kg 25 kg
Moc zainstalowana (230V) 1,0kW 1,5kW
Sterowanie (panel dotykowy) Schneider Electric Schneider Electric

.


Dostępna w naszej ofercie wagopakowarka zapewnia optymalny komfort oraz największą efektywność w zakresie porcjowania warzyw. Urządzenie, dzięki swoim parametrom, przystosowane jest do niezwykle precyzyjnego odważania i porcjowania warzyw. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drobniejszych warzyw, które pakowane są w opakowania jedno- lub kilkukilogramowe. Precyzyjne odważanie i możliwość pracy na linii pakującej sprawia, że wagopakowarki firmy MACHINES PIÓRO cieszą się wielką popularnością w hurtowniach, przetwórniach warzyw oraz gospodarstwach rolnych, które dostarczają warzywa do punktów sprzedaży. Obsługa wagopakowarki, dzięki wyposażeniu jej w czytelny, przejrzysty i prosty panel dotykowy, staje się jeszcze łatwiejsza i z pewnością nie przysporzy trudności. Konstruując nasze wagopakowarki, zadbaliśmy o to, aby miały one zastosowanie zarówno przy drobnej produkcji, jak i w dużych przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach. Wagoworkownica może bowiem pracować samodzielnie, przy obsłudze manualnej, jak i automatycznej, w ciągu linii pakowania. Pozwala to na wykorzystanie jej zaawansowanych możliwości wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego i precyzyjnego porcjowania warzyw do pakowania.


Firma Machines Pióro specjalizuje się w produkcji kompleksowych linii produkcyjnych. Skupiamy się na dostarczaniu gotowych rozwiązań. Nasze maszyny znajdują zastosowanie na całym świecie, nasze rozwiązania to coś więcej, niż pojedyncze urządzenia, posiadamy pełną integrację wszystkich maszyn, zarówno od strony nośnej jak i elektroniki i oprogramowania. Tworzymy to wszystko po to, aby maksymalnie usprawniać pracę naszych klientów, zapewniając maksymalną konkurencyjność. W skład urządzeń które produkujemy podzieliśmy na kilka grup: przyjęcie towaru (kosz przyjęciowy, wywrotnica do skrzyniopalet), mycie (myjka do warzyw), polerowanie oraz szczotkowanie (myjka szczotkowa, czyszczarka szczotkowa), sortowanie towaru (sortownik grubościowy, stół selekcyjny), ważenie oraz pakowanie (wagonaważarka, waga kanałowa, raszlownica automatyczna, foliarka automatyczna), transport oraz przechowywanie (pryzmownik, bufor towaru), maszyny do cebuli (obcinarka śmigłowa) oraz uprawy gleby i zbiorów (redliniarka, niszczarka do naci, laweta tandem z przenośnikiem do kapusty, dyni).